Głównej zawartości

W sobotę 11 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Tryńczy odbył się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza dla szkoły podstawowej i gimnazjalnej ministrantów i lektorów Archidiecezji Przemyskiej. Celem turnieju było krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie pięknej dyscypliny jaką jest piłka nożna.

W turnieju rywalizowało 12 drużyn – przedstawicieli poszczególnych Dekanatów Archidiecezji Przemyskiej. Do Finału Archidiecezjalnego awansowały drużyny, które wygrały swoje eliminacje w dekanatach, a następnie archiprezbiteratach. Mieliśmy wiec okazję oglądać najlepsze drużyny ministrantów i lektorów naszej Archidiecezji.
Nasz dekanat  reprezentowali ministranci z parafii Jabłonka pw. MB Częstochowskiej, którzy we wcześniejszych rozgrywkach w Grabownicy i w Nowym Zagórzu zajęli pierwsze miejsca.
Skład  drużyny przedstawiał się następująco: Michał Sokołowski, Jan Sokołowski, Damian Jatczyszyn, Karol Myćka, Krystian Piegdoń oraz Dawid Tyczka. Chłopcy ostro trenowali pod czujnym okiem księdza wikariusza Janusza Sroki.
Turniej poprzedzony został Mszą Św. w Kościele pod wezwaniem św. Kazimierza w Tryńczy. Zarówno we Mszy Św. jak i w rozpoczęciu rozgrywek uczestniczył J.E. Arcybiskup Józef Michalik.
Po Eucharystii zawodnicy wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi przeszli do Zespołu Szkół w Tryńczy, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Turnieju. W rozgrywkach uczestniczyło 120 młodych zawodników.
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał ks. abp Józef Michalik. Honorowym Patronatem rozgrywki objęli Senator RP i jednocześnie Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba oraz Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch.
Po rozegraniu wszystkich spotkań w grupach, a następnie spotkań finałowych, pierwsze miejsce zajęła drużyna z Majdanu Sieniawskiego, natomiast ministranci z parafii Jabłonka zajęli drugie miejsce i tym samym będą reprezentować naszą Archidiecezję na Mistrzostwach Polski LSO, które w tym roku odbędą się w dniach 1-2 maja w Częstochowie.
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a trzy najlepsze zespoły dodatkowo otrzymały piłki nożne.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Jatczyszyn