Głównej zawartości

1 lipca 2015 r. mieszkanka Gminy Dydnia Pani Maria Pierożak z d. Szymańska ukończyła 106 lat życia. Z tej okazji, oprócz rodziny, również przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Gminy Dydnia Jerzym F. Adamskim na czele, wspólnie z Z-cą Wójta Stanisławem Pałysem i Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzatą Pomykała odwiedzili Dostojną Jubilatkę. Pani Maria otrzymała życzenia zdrowia na kolejne lata życia, bukiet pięknych kwiatów i okolicznościowy upominek.

106 lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się niemal nie do osiągnięcia. Jest to przede wszystkim czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i życiowej mądrości.
Dostojna Jubilatka p. Maria osiągnęła wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych chwilach, ale który osiągają tylko nieliczni. Takich osób w gminie Dydnia jest niewiele.
Pani Maria przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej życie to skarbnica wiedzy i doświadczeń, z której czerpać mogą młodsze pokolenia.
Jubilatka pomimo sędziwego wieku jest bardzo dziarską staruszką, sprawną i samodzielną. Bardzo pogodną i uśmiechniętą. Na nic nie narzeka i cieszy się każdym dniem.
Serdeczne gratulacje Pani Mario!

 

0
0
0
s2smodern