Głównej zawartości

Pierwsze dni jesieni są dobrą okazją do rozwijania pasji turystycznych. Dlatego też uczestnicy ŚDS wspólnie z terapeutami wybrali się zwiedzać jedno z ciekawszych miast jakim jest Sandomierz. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali chwili odjazdu, gdyż była to pierwsza, wspólna wycieczka w miejsca bardziej odległe.
Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadzał nas po Sandomierzu przybliżając nam historię miasta od czasu pierwszych władców, po czasy współczesne.

Mieliśmy okazję podziwiać Stare Miasto, piękny sandomierski rynek, zabytkowe kamieniczki i ratusz. Zwiedziliśmy zbrojownię rycerską, gdzie można było zobaczyć i dotknąć średniowiecznych hełmów, mieczy, armat a nawet przymierzyć zbroję. Towarzyszyły temu ciekawe opowieści przewodnika. Przeszliśmy też zabytkowym przejściem zwanym „Uchem igielnym” i odwiedziliśmy słynne już Muzeum Ojca Mateusza, w którym woskowe figury wzbudziły duże zainteresowanie. Niewątpliwą atrakcją był również rejs statkiem po Wiśle, podczas którego mogliśmy podziwiać piękną panoramę miasta Sandomierz.
Cała wyprawa do tego historycznego miasta, pozwoliła wzbogacić wiedzę historyczną dotyczącą naszego kraju, jak też poznać życie dawnych władców i ludności. Dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń, pomogła rozwijać zainteresowania turystyczne i dała wiele pięknych, wspólnych wspomnień integrując wszystkich uczestników wycieczki.  

Anna Chorążak- Kłodowska

0
0
0
s2smodern