Głównej zawartości

W dniu wczorajszym w Samorządowym  Przedszkolu  w Dydni odbył się piknik integracyjny pod hasłem „ Razem w przyszłość”. Tradycja Pikników Rodzinnych, które mają celebrować Dzień Mamy, Taty i Dziecka kultywowana jest od  początku istnienia przedszkola. Jest to czas przeznaczony na  spotkanie całej  społeczności przedszkolnej, wspólne  rozmowy, zabawy z dziećmi i biesiadowanie.

W tym roku  założonym celem przedszkola  było zachęcenie dzieci niepełnosprawnych  i ich rodziców  z terenu Naszej Gminy do integracji ze społecznością przedszkolną. W związku z tym na pikniku  rodzice mieli okazję  wysłuchać wykładu pani Magdaleny Bolanowskiej- Kierownika Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Wisłoka”  na temat aktywizacji  zawodowej osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dowiedzieli się również  czym jest  ekonomia  społeczna oraz jakie daje możliwości. Jednym z ciekawych pomysłów jest tworzenie przez ludzi spółdzielni i przedsiębiorstw socjalnych.   
Inicjatywa była współfinansowana ze środków przekazywanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „ Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach regionalnego programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu społecznego.   
Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji - dzieci przygotowały dla rodziców pięknie występy i życzenia, a rodzice w prezencie dla dzieci zaprezentowali   przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”.
Wszystkie dzieci  miały możliwość skorzystania z dmuchańców, atrakcji przygotowanych przez animatora oraz zabaw  na magicznym dywanie. Jedną z niespodzianek była możliwość skorzystania przez dzieci z otwartej w niedzielę sali zajęć z  integracji sensorycznej.  Rodzice natomiast mogli  delektować się przygotowanym poczęstunkiem, relaksując się przy  muzyce zespołu „Tacy, nie inni” i korzystając  z uroków pięknego, niedzielnego popołudnia.
 Pani Dyrektor oraz nauczyciele przedszkola składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy  angażowali się w  organizację  pikniku, przygotowali pyszny poczęstunek oraz pomogli w porządkowaniu.  Również serdecznie dziękujemy grupie rodziców, która z dużym zaangażowaniem przygotowała  piękne przedstawienie, poświęcając czas na próby, wykonanie strojów i naukę tekstów.
Wyszło pięknie!

Agnieszka Tokarczyk

0
0
0
s2smodern