Głównej zawartości

9 Kwietnia w   Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia Kolbuszowej odbył się  Regionalny Festiwal Flecistów . Wzięło w nim udział 28 flecistów ze szkół muzycznych I stopnia z regionu podkarpackiego. Szkołę Muzyczną I st.  w Dydni reprezentowały uczennice klasy fletu  Doroty Zubel - Paulina Zubel -kl.IV i Nicole Zubel - kl.I .Obie uczennice zaprezentowały  się bardzo dobrze.  Paulinka Zubel  zakwalifikowana do II kategorii wiekowej  zdobyła II miejsce, a Nicole Zubel, w kategorii I, również uplasowała się na II miejscu.

Jury przewodniczyła prof. Maria Grochowska z Akademii Muzycznej w Katowicach, która nie szczędziła słów uznania dla uczennic i ich nauczycielki. Obie  uczennice pięknie zaprezentowały obowiązkowy program: etiudę i utwór z akompaniamentem. Paulina wykonała Fantazję J.Demerssemana, a Nicole - Korowód H.Bakłanowa. Dziewczynkom na fortepianie towarzyszył Pan Tomasz Putrzyński, który również otrzymał wyróżnienie za doskonale wykonany akompaniament. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

0
0
0
s2sdefault