Głównej zawartości

19 marca uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Dydni pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę autokarową do Pijalni czekolady w Korczynie i Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
Pijalnia czekolady Chocolatier to miejsce wyjątkowe, w stylu starej fabryki. Dzieci mogły zobaczyć pociągi wożące czekoladę, stare maszyny do czekolady, a także największą czekoladową fontannę w Polsce. Dzieci własnoręcznie wykonały tabliczki czekolady oraz czekoladowe lizaki. Mieli możliwość bicia pamiątkowych monet, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w „czekoladowych warsztatach”.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym dzieci zapoznały się z historią hutnictwa szkła w Krośnie, zobaczyły na żywo produkcję szkła i  wzięły udział w warsztatach szklanego rzemiosła. Zapoznały się także z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzorniczego i dresingu. Dzieci podziwiały wspaniałe dzieła szklanej sztuki, a na zakończenie zakupiły piękne szklane pamiątki w firmowym sklepie. Podczas warsztatów przyjemnie i twórczo spędziły czas oglądając na czym polega tworzenie szkła, grawerowanie, piaskowanie, a także dekorowanie techniką malowania. Dzieci własnoręcznie wykonały wielkanocne obrazki na szkle oraz wybiły pamiątkowe szklane medale.
Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domów.

Dorota Toczek

0
0
0
s2sdefault